Meble na wymiar
Architektura i przygotowanie mebli na wymiar w mieszkaniu.

RĘCZNE APARATY UCINAJĄCE I AUTOMATY

Posted in Uncategorized  by admin
September 16th, 2019

Formowanie cegły, pustaków, dachówki pasmowej, niektórych rodzajów terakoty do licowania, jak również galet do wytłaczania dachówki na prasach stemplowych kończy się cięciem wychodzącego z prasy pasma na kawałki jednakowej długości i o prawidłowym kształcie. Czynność tę wykonuje się za pomocą automatycznych lub ręcznych aparatów ucinających. Cięcie wyrobów na ręcznych aparatach wymaga od robotników dużego wysiłku, dlatego są one stosowane przeważnie w starych cegielniach lub przy małym zakresie produkcji. W miarę wprowadzania dużych pras pasmowych, produkujących ścisłe pasmo o niewysokiej wilgotności, i mechanizacji produkcji – ręczne aparaty ucinające zastępuje się automatami. Zastosowanie automatów do cięcia surówki w połączeniu z automatycznym układaniem surówki na stojaki załadowcze przyśpiesza mechanizację pracochłonnych procesów w przemyśle ceramicznym.
APARAT TYPU CM-36. DO RĘCZNEGO CIĘCIA CEGŁY Aparat ucinający typu CM-36 przeznaczony jest do cięcia cegły z pasma gliny wychodzącego z prasy pasmowej. Aparat składa się z ramy, wózka przesuwającego się na czterech rolkach i kabłąka do jednoczesnego cięcia dwóch, trzech lub czterech cegieł. Pasmo gliny wychodzące z wylotnika prasy pasmowej trafia na stół wózka i razem z nim przesuwa się dalej. Jednocześnie porusza się kabłąk. Po każdym cięciu surówki wózek wraca do położenia wyjściowego.
AUTOMATYCZNY APARAT TYPU CM-38 DO CIĘCIA CEGŁY Automatyczny aparat typu CM-38 do cięcia cegły przeznaczony jest do cięcia pasma wychodzącego z prasy. Pasmo przecina się kabłąkiem z naciągniętym drutem stalowym. Odcięte cegły są podawane za pomocą przenośnika na inny prze- nośnik, z którego ładuje się cegły na wózki . [podobne: Meble na wymiar, kostka brukowa castorama, kołki sprężyste ]

Tags: , ,

Komantarze do artykulu sa obecnie zamkniete, popros administratora strony o ich otwarcie jesli chcesz wziasc udzial w dyskusji pod artykulem. Kontakt do administracji w zakladce kontakt.(Mozliwe jest rowniez przeslanie propozycji tematow ktore mozemy uwzglednic w nastepnych naszych artykulach, bedziemy wdzieczni za wasze cenne sugestie i postaramy sie je wykorzystac przy kolejnych wpisach.)

Powiązane tematy z artykułem: kostka brukowa castorama narożniki z funkcją spania urodziny wrocław impreza na statku