Posts Tagged ‘meble dla dzieci’

kanaly boczne w terenie plaskim

July 14th, 2018

Aby uzyskać pożądane zagłębienie, kanały boczne w terenie płaskim należy łączyć do dwóch kolektorów bądź wybudować wspólną studzienkę w punkcie szczytowym obu odcinków. Wyniki obliczenia- zostały podane na planie sieci kanałów. Ścieki, jako przydatne do nawodniania upraw rolnych, dzięki obniżającemu się terenowi po odprowadzeniu 250 m poza punkt 18 mogą odpływać grawitacyjnie na łąki i pastwiska oddalone o 1/; . km od osiedla. Również w związku z dołączeniem przykanalików z poszczególnych gospodarstw, po oznaczeniu na planie ich projektowanych tras, . Read the rest of this entry »

Posts Tagged ‘meble dla dzieci’

kanaly boczne w terenie plaskim

July 14th, 2018

Studzienki w górnych punktach kahałów należy odpowietrzać, aby nie dopuścić do gromadzenia się szkodliwych, częstokroć wybuchowych, gazów kanałowych. Studzienki wykonywane są z betonu ubijanego w wykopie lub najczęściej z kręgów betonowych uszczelnianych zaprawą cementową. Dno kanału w studzience wykonuje się z półrur kamionkowych lub z betonu. W przypadku zmian kierunku lub połączenia kanałów bocznych dno studzienki musi być odpowiednio wyprofilowane. Studzienka złazowa zaopatrzona jest w stopnie złazowe z kamionki lub w klamry żeliwne. Read the rest of this entry »