Meble na wymiar
Architektura i przygotowanie mebli na wymiar w mieszkaniu.

KOMBINOWANE ZESPOLY DO FORMOWANIA MASY

Posted in Uncategorized  by admin
September 18th, 2019

Zespoły kombinowane składają się z kilku maszyn i są przeznaczone do wstępnej przeróbki gliny oraz formowania cegły i małowymiarowych pustaków lub dachówki przy produkcji na niewielką skalę. Urządzenia te zajmują mało miejsca i można je ustawiać w prowizorycznych budynkach lub przy produkcji sezonowej pod prowizorycznym dachem, co stanowi ich zaletę. Zespół CM-296 przeznaczony jest do produkcji cegły i dachówek z glin, które dają się łatwo przerabiać. W skład kombinowanego zespołu tego typu wchodzą: pochyły przenośnik taśmowy z taśmą o szerokości 300 mm (rozpiętością między środ- kami bębnów ok. 7 m, mieszarka dwuwałowa o długości ok. 2,2 m i szerokości ok. 0,7 m, dwa walce gładkie, prasa ślimakowa, produkowana również w postaci oddzielnej maszyny typu CM-33, oraz urządzenie do cięcia cegły.
KOMBINOWANY ZESPÓŁ CM-96 Kombinowany zespół CM-96, zbudowany na wzór małej prasy próżniowej typu CM-29, może być stosowany w różnych fabrykach ceramicznych przy produkcji na niewielką skalę wyrobów z odpowietrzonej masy ceramicznej. Zespół CM-96 przeznaczony jest głównie do produkcji dachówki ciągnionej, małych pustaków, licówki o małych wymiarach i innych wyrobów pełnych i drążonych. Przy zastosowaniu specjalnej, rozszerzającej się głowicy można za pomocą tego zespołu formować również większe wyroby przy. odpowiednim zmniejszeniu zdolności przepustowej zespołu. Zespół CM-96 stosuje się przy produkcji odpowietrzonej masy do wytwarzania osłon i innych wyrobów szamotowych w pomocniczych oddziałach fabryk porcelany, fajansu, hut szkła i innych zakładów. Kawałki gliny powinny być wstępnie rozdrabniane, ponieważ walce mają niedużą średnicę. Najlepsze wyniki otrzymuje się przy zastosowaniu odpowietrzania gliny, którą uprzednio poddano mrożeniu i sezonowaniu (przy produkcji dachówki) lub moczeniu z szamotem w dołach (przy produkcji masy szamotowej). Zespół CM-96 składa się z pochyłego przenośnika taśmowego, walców (gładkich lub żłobionych) do przemiału drobnego, prasy próżniowej pasmowej typu CM-29 z mieszarką jednowałową i pompą próżniową. Przemieszanie gliny z materiałami schudzającymi i nawilżanie odbywa się w mieszarce jednowałowej, z której masę kieruje się do komory próżniowej, Pasmo gliny wychodzące z wylotnika prasy trafia na stół ręcznego aparatu ucinającego (lub automatu) albo jest kierowane do formowania wyrobów fasonowych. [podobne: castorama poznań godziny otwarcia, mrówka głubczyce, glina pylasta ]

Tags: , ,

Komantarze do artykulu sa obecnie zamkniete, popros administratora strony o ich otwarcie jesli chcesz wziasc udzial w dyskusji pod artykulem. Kontakt do administracji w zakladce kontakt.(Mozliwe jest rowniez przeslanie propozycji tematow ktore mozemy uwzglednic w nastepnych naszych artykulach, bedziemy wdzieczni za wasze cenne sugestie i postaramy sie je wykorzystac przy kolejnych wpisach.)

Powiązane tematy z artykułem: castorama poznań godziny otwarcia glina pylasta mrówka głubczyce