Meble na wymiar
Architektura i przygotowanie mebli na wymiar w mieszkaniu.

Budownictwo wczoraj i dzis : Nagroda Maribor Art Gallery / Stan Allen Architect

Posted in Uncategorized  by admin
September 2nd, 2019

Stan Allen Architect udostępnił nam swoje zgłoszenie do Galerii New Maribor w Słowenii (można zobaczyć zwycięzców z naszej poprzedniej funkcji).
Program wymaga wyraźnej tożsamości instytucjonalnej: pojedynczego kompleksu architektonicznego, progresywnego programu kuratorskiego i nowego miejsca zgromadzeń publicznych w mieście.
Więcej zdjęć, wideo i pełny opis architekta po przerwie.
Jednocześnie strona domaga się wrażliwości na mocną tkankę historyczną samego miasta Maribor.
Nasz projekt negocjuje tę pozorną sprzeczność z rozwiązaniem architektonicznym, które syntetyzuje dwa odrębne, lecz komplementarne systemy przestrzenne: otwartą, płynną platformę publiczną na poziomie gruntu, płynnie połączoną z sąsiednimi miejscami gromadzenia i brzegami rzeki Drawy; i zmodulowaną sekwencję galerii, opracowaną jako zbiór części, skalowaną do wymiaru paczek historycznych.
Przegubowa linia dachu bloków galerii jednocześnie ogłosi obecność nowej Galerii Sztuki Maribor i jednocześnie zszyje ją z powrotem w tkankę miasta.
Strategia architektoniczna oparta jest na agregacji podstawowego modułu strukturalnego.
Pięciokątna geometria tworzy symetrie obrotowe i nieregularny obwód, zwiększając dostępny obszar przestrzeni ściennej do celów wystawowych.
Przerwy międzyprzestrzenne umożliwiają światło do wnętrza i potencjalnych połączeń między piętrami.
Z regularnych elementów.
prosty w budowie.
powstaje złożona całość, większa niż suma jej części.
Każdy z 15 podniesionych bloków galerii daje 165 m2 powierzchni wystawienniczej na dwóch piętrach.
Montaż tych standardowych elementów pozwala na sekwencję dobrze zdefiniowanych przestrzeni galerii, lub po połączeniu, tworzy duże ciągłe przestrzenie dostępne na wystawy czasowe.
Luźny montaż części otwiera jasne studnie i tarasy i tworzy różnorodne wysokości sufitu od minimum 4 metrów do ponad 12 metrów.
Agregacja bloków umożliwia wiele obwodów wystawienniczych dla maksymalnej elastyczności kuratorskiej w tym otwartym, ale skierowanym polu.
Galerie charakteryzują się dużymi przestrzeniami bez kolumn, dużymi, niezakłóconymi ścianami i różnorodnymi wysokościami umożliwiającymi wiele punktów widokowych.
Pięciokątne elementy galerii są uniesione za pomocą promieniowej konstrukcji betonowej, przy czym każdy blok spływa do jednej kolumny.
Agregacja tych drzewiastych struktur tworzy otwarte pole na poziomie terenu, które może pomieścić wszystkie wymagane publiczne przestrzenie programu.
Te przestrzenie publiczne przepływają gładko jeden do drugiego i są lekko oddzielone od kontekstu przez ciągłą szklaną ścianę.
Te publiczne programy odrywają się od tradycyjnej wielkości działki budowlanej historycznego miasta, ale są skalowane do kultowych otwartych przestrzeni miasta.
Interakcja i wzajemne połączenie tych nowych przestrzeni publicznych ustanawia kolektywną tożsamość nowej galerii Maribor Art jako udogodnienie publiczne.
Zespół projektowy: Giancarlo Valle (kierownik projektu), Chris Oliver, Dahlia Roberts, Darina Zlateva, Takuma Ono.
[patrz też: mrówka darłowo, kto wynalazł beton, meble łazienkowe castorama ]

Tags: , ,

Komantarze do artykulu sa obecnie zamkniete, popros administratora strony o ich otwarcie jesli chcesz wziasc udzial w dyskusji pod artykulem. Kontakt do administracji w zakladce kontakt.(Mozliwe jest rowniez przeslanie propozycji tematow ktore mozemy uwzglednic w nastepnych naszych artykulach, bedziemy wdzieczni za wasze cenne sugestie i postaramy sie je wykorzystac przy kolejnych wpisach.)

Powiązane tematy z artykułem: kto wynalazł beton meble łazienkowe castorama mrówka darłowo