Meble na wymiar
Architektura i przygotowanie mebli na wymiar w mieszkaniu.

Budownictwo wczoraj i dzis : Muzeum Jutra / Santiago Calatrava

Posted in Uncategorized  by admin
September 5th, 2019

Talent Calatravy wytworzył rzeźbiarskie mosty i węzły komunikacyjne na całym świecie, a teraz jego zrównoważone muzeum Rio de Janeiro zyska międzynarodową uwagę.
Architekt / inżynier właśnie zaprezentował swój projekt, który będzie częścią większego projektu urbanistycznego przekształcenia nabrzeża Rio w kwitnącą społeczność kulturalną i mieszkaniową.
Więcej zdjęć i więcej o muzeum po przerwie.
Po wygraniu przetargu na Igrzyska Olimpijskie 2016, które przedstawiliśmy poprzednio w AD, propozycja Rio zawierała pomysły na muzeum, które będzie decydującym czynnikiem w ich miejskiej strategii rewitalizacji.
Zainspirowany naturalnym krajobrazem kraju, dwupiętrowe muzeum posiada wspornikowy dach i fasadę z ruchomymi elementami.
Muzeum zachowuje elegancki wygląd Calatravy, ponieważ wydaje się, że porusza się na zewnątrz, wypychając do zatoki.
Projekt obejmuje ciągły pas krajobrazu wzdłuż południowej długości mola, co dodatkowo zwiększa efekt działania muzeum unoszącego się nad naturalnym otoczeniem.
Projekt Santiago Calatravy łączy w sobie śmiałość innych znanych dzieł z pięknem Zatoki Guanabara i historią otaczającą Pier Maua, a także cały region Porto.
powiedział Eduardo Pes, burmistrz Rio de Janeiro.
.
Muzeum Jutra idealnie pasuje do geniuszu tego wspaniałego hiszpańskiego architekta i duszy, która jest obecna w porcie w Rio.
Jestem pewien, że muzeum posłuży jako kamień milowy w rewitalizacji tego obszaru i całego miasta.
Wszystkie zdjęcia dzięki uprzejmości Santiago Calatrava, LLC.
[więcej w: mrówka darłowo, plan zagospodarowania przestrzennego rybnik, castorama ostrowiec ]

Tags: , ,

Komantarze do artykulu sa obecnie zamkniete, popros administratora strony o ich otwarcie jesli chcesz wziasc udzial w dyskusji pod artykulem. Kontakt do administracji w zakladce kontakt.(Mozliwe jest rowniez przeslanie propozycji tematow ktore mozemy uwzglednic w nastepnych naszych artykulach, bedziemy wdzieczni za wasze cenne sugestie i postaramy sie je wykorzystac przy kolejnych wpisach.)

Powiązane tematy z artykułem: castorama ostrowiec mrówka darłowo plan zagospodarowania przestrzennego rybnik