Meble na wymiar
Architektura i przygotowanie mebli na wymiar w mieszkaniu.

Budownictwo wczoraj i dzis : 200-stopowa wysoka zielona ściana dla budynku federalnego Portland

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

Przedstawiliśmy wiele projektów opartych na zrównoważonym rozwoju w AD, które wdrażają systemy pasywne, przyjazne dla środowiska materiały i zielone dachy.
Ale ten rządowy budynek w Portland w stanie Oregon całkowicie przyćmił jakąkolwiek zieloną ścianę, którą widzieliśmy do tej pory.
Tim Newcomb dla Architectural Record poinformował, że wysoka na 200 stóp ściana mieszkalna może zostać przyczepiona do budynku federalnego Edith Green-Wendell Wyatt.
Więcej o potencjale 200 stóp ściany życia po przerwie.
Pierwotnie zaprojektowany przez SOM w 1975 roku, budynek przechodzi modernizację, aby sprostać współczesnym standardom wydajności energetycznej.
Firma SERA Architects, firma z siedzibą w Oregonie, prowadzi ten remont, który obejmuje remont systemu ogrzewania i chłodzenia, dodając system zbierania wody deszczowej i więcej urządzeń do cieniowania.
O ile renowacja finansowana przez federalne bodźce finansowe ma rozpocząć się jesienią, główna zielona ściana po zachodniej stronie budynku może się nie zdarzyć.
We wczesnym planie żyjącej ściany, Sharp & Diamond Landscape Architecture pomógł w zaprojektowaniu 7 ruchomych zielonych pionowych płetw, które przebiegały przez całą wysokość wieży.
jednak obawy dotyczące kosztów instalacji i konserwacji spowodowały pewne problemy.
Wszyscy jesteśmy za zrównoważonym rozwojem i zachęcamy do modernizacji istniejących struktur dzięki nowym, bardziej ekologicznym systemom, ale ta zielona ściana wymaga większego rozwoju.
200 stóp zielonej ściany jest dość zielone i może się wydawać kompletnie nieosiagalne, jeśli zostanie zbudowane.
Obecnie ściana pojawia się jako.
Druga myśl.
który jest po prostu dołączony do budynku bez żadnego związku z innymi elewacjami, skalą lub rytmem budynku.
Miejmy nadzieję, że idea zielonej ściany nie zostanie całkowicie usunięta, ale raczej zaprojektowana w celu doprowadzenia jej na wyższy poziom i uczynienia jej bardziej skuteczną.
[przypisy: castorama baseny, plan zagospodarowania przestrzennego rybnik, ogrodon rzeszów ]

Tags: , ,

Komantarze do artykulu sa obecnie zamkniete, popros administratora strony o ich otwarcie jesli chcesz wziasc udzial w dyskusji pod artykulem. Kontakt do administracji w zakladce kontakt.(Mozliwe jest rowniez przeslanie propozycji tematow ktore mozemy uwzglednic w nastepnych naszych artykulach, bedziemy wdzieczni za wasze cenne sugestie i postaramy sie je wykorzystac przy kolejnych wpisach.)

Powiązane tematy z artykułem: castorama baseny ogrodon rzeszów plan zagospodarowania przestrzennego rybnik