Meble na wymiar
Architektura i przygotowanie mebli na wymiar w mieszkaniu.

Architektura i nowoczesne budownictwo – Keelung New Harbor Service Building Entry Architecture / ACDF Architecture

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

Dzięki uprzejmości architektury ACDF Propozycja projektu budynku New Harbor Service Keelung ma na celu odrzucenie wielkich gestów architektonicznych, które celowo istnieją poza kontekstem wyłącznie w celu złożenia imponującego oświadczenia.
Architektura ACDF odrzuca użycie wyszukanych form rzeźbiarskich, które są modne lub wymagane do skompensowania źle zaplanowanego projektu, który nie reaguje na lokalne środowisko.
Oni faworyzują architekturę, która przedstawia kreatywny, specyficzny dla witryny projekt, który jest uziemiony .
w kontekście lokalnym.
Więcej zdjęć i architektów.
opis po przerwie.
Krytycy i praktycy architektury często przekazują sprzeczne przesłanie w dążeniu do zrozumienia istoty ikonicznej architektury.
Pojęcia wielu ostatnich międzynarodowych projektów starają się być ikoniczne, ale niewiele z nich odnosi prawdziwy sukces z punktu widzenia ostatecznych krytyków, ludzi, którzy ich używają.
Proponujemy potrzebę solidnego przywrócenia jakości tego, co definiuje ikoniczną architekturę.
Pierwszy etap naszego procesu rozpoczął się od przesłuchania w naturze ikonicznej architektury i jej roli dzisiaj.
Zadaliśmy sobie pytanie, co jest potrzebne, aby stworzyć architektoniczną ikonę miasta, zadanie złożone i delikatne.
Dzięki uprzejmości architektury ACDF Masa projektu rozpoczyna się od prostego, monumentalnego białego kamienia, umieszczonego tak, aby oznaczyć wejście do portu Keelung jak latarnię morską.
Obiekt jest podzielony na plastry, odsłaniając bardzo kontrastowy wewnętrzny materiał ze szkła.
Każdy fragment jest obracany i rozsuwany, aby uzyskać jak najlepsze widoki krajobrazu, jednocześnie umożliwiając wejście promieni słonecznych.
Pojedynczy element zostaje przesunięty na koniec strony, tworząc centralną otwartą przestrzeń, kadrując widoki gór w skali portu i równoważąc cały skład.
Dzięki architekturze ACDF W oddzielaniu mas programowych, profil każdej wieży mówi do drugiej w kompozycji, ustanawiając synergię między dwiema wieżami, która nie mogłaby istnieć w przypadku pojedynczego elementu.
Formalnie pionowe elementy wież definiują krawędzie widoku krajobrazu, podczas gdy cokół terminalu podnosi linię horyzontu.
To urządzenie optyczne w skali budowy głęboko kadruje widoki krajobrazu, podnosząc obecność gór i morza.
Dzięki architekturze ACDF Masa i proporcja wież są geometrycznie spokojne, aby celowo kontrastować, a nie duplikować organiczne formy sąsiednich gór i lokalną złożoną tkankę miejską.
Obraz wysoce wyrafinowanych, prostoliniowych białych skrzyń ułożonych na tle gór sugeruje monumentalną obecność na horyzoncie portu.
Stosując wysoce kontrastujące elementy projektu, projekt osiąga maksymalny efekt architektoniczny, stosując proste strategie masowania, minimalną liczbę materiałów i pozwala na wykorzystanie ekonomicznych systemów konstrukcyjnych.
Równolegle do rozwoju koncepcji architektonicznej, ogólne podejście dąży do wykorzystania formy, która szanuje budżet na budowę, niezwykle krótki czas budowy i trudną strategię stopniowania.
Dzięki architekturze ACDF Ścieżki dla pieszych przemierzają podwyższoną topografię, ponieważ drewniane chodniki kierują gości po miejscu, przypominając klasyczne drewniane molo.
Dwie zewnętrzne ścieżki dla pieszych również definiują i łączą dwa typy parków, jeden aktywny i jeden pasywny.
Terminal tworzy dużą przestrzeń obywatelską, która ponownie wprowadza wodę do witryny w formach dostępnych dla ludzi.
Fontanny wodne dla dzieci do zabawy i baseny z wodą do wstawienia, tworzą interaktywne przeżycie dla odwiedzających.
I odwrotnie, park miejski proponowany w sąsiedztwie terminalu ma bardziej tradycyjne podejście z naturalnym i romantycznym.
estetykę inspirowaną obrazami Claude a Moneta.
Oba parki są w pełni dostępne dla publiczności i oferują szczególnie różne doświadczenia, które wzmacniają się wzajemnie w ich obecności.
Dzięki uprzejmości ACDF Architecture Materials odgrywają ważną rolę w projekcie.
Wraz z pamięcią i związkami ludzkimi związanymi z konkretnymi materiałami, starannie rozważono właściwości fizyczne i ich zachowanie w środowisku portu Keelung.
Duże moduły kamienne, tradycyjnie wyrabiane, zostały wybrane tak, aby kontrastowały z estetyką monolitycznych powierzchni bezszwowego szkła.
Dzięki uprzejmości architektury ACDF Wzór szachownicy na kamiennych fasadach określa lokalizację i ilość okien, umożliwiając funkcjonalną ilość naturalnego światła dla programu biurowego przy kadrowaniu widoków krajobrazu.
I odwrotnie, czyste szklane fasady otwierają się na panoramiczne, pozbawione przeszkód widoki wody w przestrzeni miejskiej i porcie.
Lśniące szklane fasady projektu czerpią inspirację z obecności wody na terenie i wokół niego.
Kompozyt
[przypisy: blacha cynkowo tytanowa cena, up biblioteka, blacha tytanowo cynkowa cena m2 ]

Tags: , ,

Komantarze do artykulu sa obecnie zamkniete, popros administratora strony o ich otwarcie jesli chcesz wziasc udzial w dyskusji pod artykulem. Kontakt do administracji w zakladce kontakt.(Mozliwe jest rowniez przeslanie propozycji tematow ktore mozemy uwzglednic w nastepnych naszych artykulach, bedziemy wdzieczni za wasze cenne sugestie i postaramy sie je wykorzystac przy kolejnych wpisach.)

Powiązane tematy z artykułem: blacha cynkowo tytanowa cena blacha tytanowo cynkowa cena m2 up biblioteka